Петъчно пчеларство

Петъчен майстор пчелар
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #2971 Преди 5 дни

Ангел Йосифов написа:Опаааа :mrgreen: Те тук,греда :mrgreen:
Греда,ама топката пак се върна,към мен :D От 2-3 дена ги гледам на прелката и едни такива,без мерак притеснени..Ясно,значи мама няма да си дойде.А каква радост беше преди 5-6 дена,като се пръкна младата майка,ноооо.
Взех от другата отводка,рамка с открито пило,колкото длан и "зарадвах" обезмайчените...В сандъчето има не повече от 4-500гр пчели и 5кг мед....Към 10.09. ще видим.

От втория опит се получи :D От 2 месеца са без майка,но вече си имат.Започнала е осеменяване от 5-6 дена и на фона на малкото пчели,има снесено на 2 рамки по горе-долу на 1/4 от рамката,демек около 5-6000 килийки.До сега не са получавали сироп,но днес получиха пълна рамка с мед,маломедна-прашецова рамка и пълна хранилка със "гол" захарен сироп-1/1.Вкарват някакъв прашец,който все още намират по дворовете.Ще получат още кило захар във вид на сироп и.....това ще е до към 10 януари...
Ето я и новата майка-свищак :D
Петъчно пчеларство - P_20190910_175536.jpg

п.п.Преди 30-40 дена бях писал,че шарините и лястовиците ги няма,амаааааааа взимам си думите назад.Бях отписал свищака и бях с нагласата да обединявам..
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2972 Преди 5 дни

В неделя на 8-ми септември пронесе предпоследната ми майка. По груби сметки трябва да се е излюпила седмица по-рано.
Казвам предпоследна, понеже една не е пронесла още. Не я виждам, но пчелите са спокойни, което ме кара да мисля, че е там.
В неделя пак ще проверя.
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
ИПМ
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2973 Преди 5 дни

Блазеви,аз ще чакам след 10 дена най рано. :D

Мнение #2974 Преди 5 дни

jdrumev написа:Блазеви,аз ще чакам след 10 дена най рано. :D

Бат ти Боян кога ще чака? ;)
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
ИПМ

Мнение #2975 Преди 5 дни

Георги написа:Бат ти Боян кога ще чака? ;)

Него знам но аз се плаша.С тия майки един търтей немам. :D :D :lol: :lol:
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2976 Преди 5 дни

jdrumev написа:Него знам но аз се плаша.С тия майки един търтей немам. :D :D :lol: :lol:

Отчетата до теб ако имат няма проблем.
ИПМ

Мнение #2977 Преди 5 дни

И да не се измандърса не е фатално.Тая контрола е от най елитната ми майка. ;) :lol: :D Не ми излезе скъпа... :D :lol:
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2978 Преди 5 дни

jdrumev написа:И да не се измандърса не е фатално.Тая контрола е от най елитната ми майка. ;) :lol: :D Не ми излезе скъпа... :D :lol:

Ееее сега, какви изразни средства използваш а пчелояди нямаш ли, че по морето Хичхок пасти да яде.
ИПМ

Мнение #2979 Преди 4 дни

Георги 1974 написа:Ееее сега, какви изразни средства използваш а пчелояди нямаш ли, че по морето Хичхок пасти да яде.

Чуват се,но съм според мен в Княжево са. :D :D
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #2980 Преди 4 дни

jdrumev написа:Него знам но аз се плаша.С тия майки един търтей немам. :D :D :lol: :lol:

Не бой се! :shifty: Карай кошерите пред "Земеделското" там търтеи бол! :mrgreen:

Назад към Пчеларски календар

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 гости