Външни наблюдения отказ от прегледи

Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2241 Преди 3 месеца

Аз като ходя при кошерите ,дали ще ги отварям или ще кося с...було. :lol:

Мнение #2242 Преди 3 месеца

Аз като ходя при кошерите ,дали ще ги отварям или ще кося с...було. :lol:
Регистриран: Преди 2 години

Мнение #2243 Преди 3 месеца

Външни наблюдения отказ от прегледи - CAM00603.jpg
Външни наблюдения отказ от прегледи - CAM00604.jpg
Външни наблюдения отказ от прегледи - CAM00605.jpg

Преди доста време разширих топбара с няколко летвички. До днес по външни признаци нямаше намерение да се рои.
Днес от топбара излезе рояк, завъртя се наоколо, чаках да видя къде ще се хване, а той се върна обратно: виж първата снимка.
В тревата има още толкова пчели, колкото са по кошера. Това трябваше да се вижда на втората снимка, но не съм снимал от достатъчно близо ( слънцето светеше в екрана и не виждах добре, какво снимам).
На тревата, малко в страни на многото пчели, имаше една шепа пчели. Сред тях имаше майка. Много едра :o и много млада :o !
Хванах я и я пуснах в нука от третата снимка. след малко рояка се прибра в топбара, в нука нямаше майка.
Как да го тълкувам това и да се отказвам ли от прегледи или да не се отказвам?
Липата цъфна! :dance: Кеф! :violin:
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #2244 Преди 3 месеца

Марин Шойков написа:Богатия опит си е богат опит. :D
За бягането имам впредвид. :lol:

Е,той от "Авджилъка" го е придобил :shhh: :think:
Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.
Пчелар Мераклия
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2245 Преди 3 месеца

Георги написа:.
Как да го тълкувам това и да се отказвам ли от прегледи или да не се отказвам?
Липата цъфна! :/img]

А на найлона какво видя, нямаше ли восъчна бележка с надпис "отлитаме" :violin: :violin: :violin:
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Мнение #2246 Преди 3 месеца

nikawr написа:В събота и аз мисля, но с един ел. тример да покося при пчелите, но ще се екипирам здраво като космонавт, че мойте и без да ги провокирам се бият, пък така не знам. Чудя се само дали да не кося вечер на смрачаване.... :think:

Аз пред мойте си кося с бензиновия на пълна газ и хич не ме отразяват. Закачат ме само като бъркам където не им е готино :)

Мнение #2247 Преди 3 месеца

Налитането и жиленето зависи и много от личните хормони на пчеларя, мен не ме закачат освен като разпарчосам кошера по време на дъжд. Баща ми го хапят по 10 на ден като се разкарва на 15 метра от кошерите добре, че даже не се подува дъртия. Не е нито от хигиена нито от някаква храна или алкохол просто според мен е от хормони някакви лични или дет се вика до човека. Според мен познават и кофти хората и за тва ги нападат дори без причинно, като баща ми примерно. Дрътия си е проклет и като му го казвам не ми верва, но пчелите са добър учител. Обясняват добре, малко е болезнено но пък се учиш бързо. Та исках да кажа, че е като кучето и циганите (всички знаете какво имам в предвид) :)
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #2248 Преди 3 месеца

nikawr написа:Маам до сега с една коса от времето на дедо, сама коси ;) , ама пак не ме аресват кат маам, така че ще пробвам механизация... Най-хайлашко е пръскането, ама ... :(

Имам ел. косачка. Прилична с широк откос. Пробвал съм по всяко време. Не и не! На 6-7*С, като минах пред кошерите, почерняха от пчели! Пребиха машината! Машиниста, като усети шутовете узади, се изстреля в някаква посока. Последно ги затворих и косих на фарове. Само така се получава. Сега обаче е топло, има много нектар и вентилират по преките до никое време, а и излизат рано, бачкат яко сутрин.
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2249 Преди 3 месеца

Опитвали сте подпушване преди косене, щото аз нямам идея не кося сложил съм по една керемида под прелката тревата уж да им е ориентир ама когато е по- голяма им пречи, че излитат и кацат като вертолети.
ИПМ
Пчелар от: 5 години

Мнение #2250 Преди 3 месеца

Проблема не е в храстореза,а това какво отделя като миризма тревата/Данче Друмевски/. ;) :lol: :lol:

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 гости