Външни наблюдения отказ от прегледи

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #2251 Преди 3 дни

jdrumev написа:Проблема не е в храстореза,а това какво отделя като миризма тревата/Данче Друмевски/. ;) :lol: :lol:

На трева мирише и след косенето, но те не бият тревата, а машината и този дето мърда около нея. Бият машината само като работи, дори и на място. Нещо в звука на мотора или полето му(ел. мотор) ги побърква.
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #2252 Преди 2 дни

jdrumev написа:Проблема не е в храстореза,а това какво отделя като миризма тревата/Данче Друмевски/. ;) :lol: :lol:

Проблема е и храстореза, и косата, и най добре да не се коси, но с риск за живота го правя и то с огромна досада! :D :D :D
Регистриран: Преди 8 месеца
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2253 Преди 2 дни

Кося с ръчна коса,ако не закачам прилетната дъска проблем няма!Пълна симбиоза!Идилия!Косиш си и пчеличките жужат около теб!
Регистриран: Преди 8 месеца
Пчелар от: Пловдив

Мнение #2254 Преди 2 дни

Маринов написа:Налитането и жиленето зависи и много от личните хормони на пчеларя, мен не ме закачат освен като разпарчосам кошера по време на дъжд. Баща ми го хапят по 10 на ден като се разкарва на 15 метра от кошерите добре, че даже не се подува дъртия. Не е нито от хигиена нито от някаква храна или алкохол просто според мен е от хормони някакви лични или дет се вика до човека. Според мен познават и кофти хората и за тва ги нападат дори без причинно, като баща ми примерно. Дрътия си е проклет и като му го казвам не ми верва, но пчелите са добър учител. Обясняват добре, малко е болезнено но пък се учиш бързо. Та исках да кажа, че е като кучето и циганите (всички знаете какво имам в предвид) :)

За баща така не се говори,трябват ти още 10 –15 години житейски път ,за да го разбереш!
Регистриран: Преди 9 месеца
Стаж: Пчелар

Мнение #2255 Преди 21 часа

Интересува ме,достатъчни ли са 2-3 минути за да напълнят гушката пчелите след подпушване?Благодаря за коментара ви!
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2256 Преди 18 часа

дядо емо написа:Интересува ме,достатъчни ли са 2-3 минути за да напълнят гушката пчелите след подпушване?Благодаря за коментара ви!

Не е точен отговор но е интересен факт че пчелари подпушват дори да няма мед в кошера естествено ефект няма и се чудят после що жилят.
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: 1999

Мнение #2257 Преди 17 часа

За мен е по скоро градска легенда! 8-)
Регистриран: Преди 9 месеца

Мнение #2258 Преди 17 часа

Мисля,че са нужни 10 минути,защото миналата година при една търтовка,изчаках 5 минути,но нямаше ефект защото опитващите се пчели да влезнат в съседни кошери не бяха допуснати.
Регистриран: Преди 1 година
Пчелар от: 1999

Мнение #2259 Преди 17 часа

Нали разбирате,че при дори 5000 пчели ще настъпи такова стълпотворение по медените пити което ще е интересно да се види? :thumbup:

Мнение #2260 Преди 16 часа

Едно напушване и питите остават сухи! :D
"Най-големият враг на знанието не е невежеството, това е илюзията за знание".
"Хората, които се хвалят със своя коефициент на интелигентност, определено са губещи".
Стивън Хокинг

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 гости