Външни наблюдения отказ от прегледи

Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #2371 Преди 4 месеца

Георги 1974 написа:При други не знам при мен ако има пити в които не е люпено пило са с мед а пилото е в старите пити или такива де няколко пъти е люпено като съществено значение е подребата тоест ако майката няма избор снася и на нови но ако има бяга на тия де е люпено пило.

Не изключвам майката да им е калпава, но и аз си им "помогнах" донякъде да са на това дередже, проблема е заложен още при подредбата на рамките в капана, ама много дълго е обяснението пък и не е по темата.
Но ако имам възможност, ще им щракна снимки да си погадаем по вътрешни белези :D
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2372 Преди 4 месеца

Перо Мелиферо написа:Не изключвам майката да им е калпава, но и аз си им "помогнах" донякъде да са на това дередже, проблема е заложен още при подредбата на рамките в капана, ама много дълго е обяснението пък и не е по темата.
Но ако имам възможност, ще им щракна снимки да си погадаем по вътрешни белези :D

Подредбата оказва влияние според мен, за напролет е ключова по логика и сега както каза колегата, а че я прескачаме като мероприятие е друга работа.Но работата след главната паша е въпрос обект на полемика но аз за мен съм си намерил решение.
Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: скоро

Мнение #2373 Преди 4 месеца

Аз съм чел, че е добре да зимуват на по-тъмни пити, пък най-тъмните да са най-отвън, защото най-много задържали топлото, и донякъде се съобразявам с това, въпреки че нямам представа така ли е в действителност или не. Обаче колегата Моридин е на противоположното мнение, та не знам...
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #2374 Преди 4 месеца

В зоната на мама, редя пити на които снася охотно, защото искам да не губи време да прескача. Сега трябват пчели. Слагам и изцетрофугирани разписани вече от мама(аз съм с рутови). За венците ще се погрижа, ако ги няма. Реално сега, седмица след изваждането на меда ще се случи подреждането, заедно с третиране. Черни, ако са останали с венци ги бутам долу в страни. Пролет, ако са с мед разпечатвам и след чистене, брак.

Мнение #2375 Преди 2 месеца

Външни наблюдения по найлона под мрежестото дъно на 20.09.2019.

При мен имаше толкова много мед през тази година, че се отказах в един момент да го вадя. :violin: :violin:

Но сега виждам че пелите имат много мед в кошерите, вижда се по отпадъците по найлона под мрежестото дъно.

Има лек за това. Ще им сложа по един корпус с празни светли пити отдолу, и няма да ги пипам до края на месец май следващата година. :violin: :violin: :violin:

Мнение #2376 Преди 2 месеца

rumenggr написа:В зоната на мама, редя пити на които снася охотно, защото искам да не губи време да прескача. Сега трябват пчели. Слагам и изцетрофугирани разписани вече от мама(аз съм с рутови). За венците ще се погрижа, ако ги няма. Реално сега, седмица след изваждането на меда ще се случи подреждането, заедно с третиране. Черни, ако са останали с венци ги бутам долу в страни. Пролет, ако са с мед разпечатвам и след чистене, брак.

Стилът на писане много ми заприлича на този в :) постовете на Дамян
ИПМ
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #2377 Преди 2 месеца

slavi 13 написа:Външни наблюдения по найлона под мрежестото дъно на 20.09.2019.

При мен имаше толкова много мед през тази година, че се отказах в един момент да го вадя. :violin: :violin:

Но сега виждам че пелите имат много мед в кошерите, вижда се по отпадъците по найлона под мрежестото дъно.

Има лек за това. Ще им сложа по един корпус с празни светли пити отдолу, и няма да ги пипам до края на месец май следващата година. :violin: :violin: :violin:

Е тей като нямате пазар нема защо да го вадите. :D :lol: Майтапя се бати Слави.Радвам се да те видя отново.Малко останахме тия дето разбираме от гаванки и найлоняци. ;) :D :lol:
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2378 Преди 2 месеца

jdrumev написа:Е тей като нямате пазар нема защо да го вадите. :D :lol: Майтапя се бати Слави.Радвам се да те видя отново.Малко останахме тия дето разбираме от гаванки и найлоняци. ;) :D :lol:

Ти ползваш ли дъна с мрежа и нилон, че освен "Новинкий 1и2",други не съм виждал у клиповете. На живо не се брои, че съм писал декларация
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух
Регистриран: Преди 1 година

Мнение #2379 Преди 2 месеца

barkov1982 написа:Ти ползваш ли дъна с мрежа и нилон, че освен "Новинкий 1и2",други не съм виждал у клиповете. На живо не се брои, че съм писал декларация

Измъндрасате значи,а.... той и Шойков така коландрисваше. :(
Пречка е за себе си глупеца,
пречка е за другите мъдреца.
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #2380 Преди 2 месеца

Калеко Алеко написа:Измъндрасате значи,а.... той и Шойков така коландрисваше. :(

На вратата се подписва декларация за конфиденциалност, иначе не влизаш, Калеко. Или на излизане Брата(ако си гледал Мъже в черно) трие паметта с една тухла
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: , , и 10 гости