Външни наблюдения отказ от прегледи

Майстор - Готвач
Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: скоро

Мнение #2371 Преди 5 дни

Георги 1974 написа:При други не знам при мен ако има пити в които не е люпено пило са с мед а пилото е в старите пити или такива де няколко пъти е люпено като съществено значение е подребата тоест ако майката няма избор снася и на нови но ако има бяга на тия де е люпено пило.

Не изключвам майката да им е калпава, но и аз си им "помогнах" донякъде да са на това дередже, проблема е заложен още при подредбата на рамките в капана, ама много дълго е обяснението пък и не е по темата.
Но ако имам възможност, ще им щракна снимки да си погадаем по вътрешни белези :D
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2372 Преди 5 дни

Перо Мелиферо написа:Не изключвам майката да им е калпава, но и аз си им "помогнах" донякъде да са на това дередже, проблема е заложен още при подредбата на рамките в капана, ама много дълго е обяснението пък и не е по темата.
Но ако имам възможност, ще им щракна снимки да си погадаем по вътрешни белези :D

Подредбата оказва влияние според мен, за напролет е ключова по логика и сега както каза колегата, а че я прескачаме като мероприятие е друга работа.Но работата след главната паша е въпрос обект на полемика но аз за мен съм си намерил решение.
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #2373 Преди 5 дни

Аз съм чел, че е добре да зимуват на по-тъмни пити, пък най-тъмните да са най-отвън, защото най-много задържали топлото, и донякъде се съобразявам с това, въпреки че нямам представа така ли е в действителност или не. Обаче колегата Моридин е на противоположното мнение, та не знам...
Пчелар от: общ. Драгоман

Мнение #2374 Преди 5 дни

В зоната на мама, редя пити на които снася охотно, защото искам да не губи време да прескача. Сега трябват пчели. Слагам и изцетрофугирани разписани вече от мама(аз съм с рутови). За венците ще се погрижа, ако ги няма. Реално сега, седмица след изваждането на меда ще се случи подреждането, заедно с третиране. Черни, ако са останали с венци ги бутам долу в страни. Пролет, ако са с мед разпечатвам и след чистене, брак.

Назад към Работа по пчелните семейства

Разглеждащи този форум: и 15 гости