Закачки между приятели/колеги

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #10101 Преди 1 ден

Георги 1974 написа:Клипа не съм го гледал но в слънчогледова паша си пълнят един плодник с мед и си го запечатват е вярно малко по- трудно но не е нещо илюзионно.
Говоря за горния плодник тая година пчелите си правиха пило в долния.

Тази година, както падна летящата пчела рано-рано, ще напълнят, ама друг път. :D
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Пчелите за мен са: Хоби
Пчелар от: Северозапада

Мнение #10102 Преди 1 ден

kuline написа:Тази година, както падна летящата пчела рано-рано, ще напълнят, ама друг път. :D

Не навсякъде е паднала летящата.
А конкретно за ДД там и корифей в пчеларството не може да се ориентира по приказките и клипчетата на ДД какво точно става.
Почти всяка година в един район на България вадат мед а в друг хранят едни ги удави а други ги засуши и това не прави едните по- пчелари от другите, нито майките, нито расите, нито технологийте това го правят пашите.Разбира се това не се отнася ако ти натровят пчелите.
Мое си мнение.
П.П.К.Барков има хубав лаф ,,Кога има паша всички сме майстори пчелари,,.

Мнение #10103 Преди 1 ден

Георги 1974 написа:Не навсякъде е паднала летящата.
А конкретно за ДД там и корифей в пчеларството не може да се ориентира по приказките и клипчетата на ДД какво точно става.
Почти всяка година в един район на България вадат мед а в друг хранят едни ги удави а други ги засуши и това не прави едните по- пчелари от другите, нито майките, нито расите, нито технологийте това го правят пашите.Разбира се това не се отнася ако ти натровят пчелите.
Мое си мнение.
П.П.К.Барков има хубав лаф ,,Кога има паша всички сме майстори пчелари,,.

Да, разбира се, донякъде си прав. Аз до сега не съм наблюдавал такова измиране на летящата и то под прелките в това време на сезона. Факт е обаче и друго, че много хора в различни региони изреваха, което е учудващо за мен.

Мнение #10104 Преди 1 ден

kuline написа:Да, разбира се, донякъде си прав. Аз до сега не съм наблюдавал такова измиране на летящата и то под прелките в това време на сезона. Факт е обаче и друго, че много хора в различни региони изреваха, което е учудващо за мен.

В моя район продължават масовите измирания не знам каква е причината онзи ден чух за една жена с адски много стаж от над 100броя сега има около 30, днес чух за един друг комшия тои с доста по- малко но ни един не е останал.
В София вируси съсипаха доматите а тук в Северозапада вилнее друга чума почернява стъблото и пак загиват.
Определено не е година като ората това едва ли ще повлияе на цената на меда ама бая хора де са купували от един пчелар ще трябва да потърсят друг, ще има малко разместване на пазара на дребно за добро или зло.
Петъчен майстор пчелар

Мнение #10105 Преди 1 ден

Ianev написа:Отивам да направя един молебен за дъжд :lol:

Сакън,недей,ще ти отмие маната....от др седмица :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #10106 Преди 1 ден

Георги 1974 написа:Не навсякъде е паднала летящата..

Мойта,ни пада,ни бради прави,ни...,ни..
По простата причина,че рядко ме виждат :D
Ама,пък,дават :D :D :D
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #10107 Преди 1 ден

Ангел Йосифов написа:Сакън,недей,ще ти отмие маната....от др седмица :D

Ачка аз моето си го взех, не е много но бива, вече съм в отпускарско настроение и още една оборка не ми се прави. Чакам да ми полеят менче с вода и да ме приемат в Мановата секта :lol: :D

Закачки между приятели колеги - received_601382324136357.jpeg
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич

Мнение #10108 Преди 1 ден

Ianev написа:Ачка аз моето си го взех, не е много но бива, вече съм в отпускарско настроение и още една оборка не ми се прави. Чакам да ми полеят менче с вода и да ме приемат в Мановата секта :lol: :D

received_601382324136357.jpeg
Изображение

Разбираш му на фотошопа. :lol:
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #10109 Преди 1 ден

kuline написа:Разбираш му на фотошопа. :lol:

Хич даже не му разбирам но не е типичната мана която вадят леко една идея по светъл е. Тяхното си е катран а моя светлее. Чакам пробата да ми излезе но ще мине 800 колкото е границата за маната. Мисля че ще му взема 3.60 на едро :lol: Майтапа на страна но и сега върви мана но няма роса, влага и не могат да е вземат. Работят по 1 час рано сутринта

Закачки между приятели колеги - IMG_20200729_142508.jpg
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич

Мнение #10110 Преди 1 ден

Хиляди благодарности на Данче Друмевски за акъла, голяма работа е колко две малки!
Закачки между приятели колеги - 9.jpg

Закачки между приятели колеги - 7.jpg

П.П.Тия снимки що седат на една страна-не знам, качвам ги прави а криви излизат.Явно яко ми липсват ИТзнания.

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 119 гости