Закачки между приятели/колеги

Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Североизток

Мнение #10111 Преди 1 ден

Георги 1974 написа:Хиляди благодарности на Данче Друмевски за акъла, голяма работа е колко две малки!
9.jpg
7.jpg

П.П.Тия снимки що седат на една страна-не знам, качвам ги прави а криви излизат.Явно яко ми липсват ИТзнания.
Изображение
Изображение

Закачки между приятели колеги - 9~2.jpg
Закачки между приятели колеги - 9~2.jpg (8.34 KiB) Прегледано 147 пъти
Мъдър е този, който знае не много, а нужното. Есхил
Лонг Джон Силвър
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: Пловдив

Мнение #10112 Преди 1 ден

Закачки между приятели колеги - 20200802_124911.jpg
Закачки между приятели колеги - 20200802_124806.jpg
Закачки между приятели колеги - 20200802_124731.jpg

Ей под тези борове се живее. Даже си иска пуловерче.
Всичко е въпрос на ОПИТ. Опит и в двата смисъла на думата.
Опит като стаж, време през което си се занимавал с дадено нещо.
Опит като тест, експеримент, пробване на ВСИЧКО.
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #10113 Преди 1 ден

Марин Шойков написа:20200802_124911.jpg20200802_124806.jpg20200802_124731.jpg
Изображение
Изображение
Изображение

Така е и докато не мине някой с резачката. :mrgreen:
Регистриран: Преди 1 година
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #10114 Преди 1 ден

Ianev написа:Ачка аз моето си го взех, не е много но бива, вече съм в отпускарско настроение и още една оборка не ми се прави. Чакам да ми полеят менче с вода и да ме приемат в Мановата секта :lol: :D

received_601382324136357.jpeg
Изображение

Адаш,кажи моля те:-От дъб ли е?И при мен,за първи път през юли месец,омешват маната с каквото е останало/то не е много/,затова е малко светла.
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #10115 Преди 23 часа

Марин Шойков написа:20200802_124911.jpg20200802_124806.jpg20200802_124731.jpg
Изображение
Изображение
Изображение

Бай Марине прав си! Тая седмица забегнах дълбоко в Еленския балкан! Прохлада, тишина, та чак не ми се тръгваше... :(
Закачки между приятели колеги - IMG_20200802_064226.jpg
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Петъчен майстор пчелар

Мнение #10116 Преди 22 часа

Ianev написа:Ачка аз моето си го взех,

Не бързай!Ще има още малко :D
Стаж: Начинаещ пчелар

Мнение #10117 Преди 22 часа

дядо емо написа:Адаш,кажи моля те:-От дъб ли е?И при мен,за първи път през юли месец,омешват маната с каквото е останало/то не е много/,затова е малко светла.

Адаш беше останало малко драка която не си струваше да вадя. За седмица вървя липова мана която е по кафява и за още седмица вървя от дъба. За това и е по светъл. Сега пак върви мана от дъба но няма влага и пчелите не могат да е вземат. Отделно че и пчелата падна малко или много. Може и да направя някаква оборка след 10-тина дена. На пчелина в полето извадих меда на 12-13 юли, сега върви Софора и е има много но е голяма суша и вкарват колкото за тях. Там мача приключи. В полето при много колеги е трагедия. Аз взех 15 кг от кошер и то защото пчелина ми е на практика в самия град Бургас на 1 км по въздух от кварталите Изгрев и Славейков а там има много паркова растителност. Преди три дена помагах на колега които само в полето и от 60 кошера извадихме една тенекия мед. Представи си каква трагедия .... Пчелите направо се зазимили., Качили се във втория корпус вдигнали са си меда в него и чакат зимата... Очаквам за съжаление трудна зима за много колеги
За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: Браво, страшен си! Джоко Росич
Контакт:

Мнение #10118 Преди 20 часа

Ianev написа:Адаш беше останало малко драка която не си струваше да вадя. За седмица вървя липова мана която е по кафява и за още седмица вървя от дъба. За това и е по светъл. Сега пак върви мана от дъба но няма влага и пчелите не могат да е вземат. Отделно че и пчелата падна малко или много. Може и да направя някаква оборка след 10-тина дена. На пчелина в полето извадих меда на 12-13 юли, сега върви Софора и е има много но е голяма суша и вкарват колкото за тях. Там мача приключи. В полето при много колеги е трагедия. Аз взех 15 кг от кошер и то защото пчелина ми е на практика в самия град Бургас на 1 км по въздух от кварталите Изгрев и Славейков а там има много паркова растителност. Преди три дена помагах на колега които само в полето и от 60 кошера извадихме една тенекия мед. Представи си каква трагедия .... Пчелите направо се зазимили., Качили се във втория корпус вдигнали са си меда в него и чакат зимата... Очаквам за съжаление трудна зима за много колеги

За съжаление или по-скоро за радост тоя сезон приключи и при мен. Тук таме има някой пълен магазин, два три сложили по няколко рамки и във втория, но като цяло сезона е трагедия. В събота сутринта на ранина намятах малко ленти с масла на всички и хванах гората. Като цяло са се зазимили с добри венци и медец в плодниците. Края на август ще изчистя магазините и ще крадна някоя друга рамка от плодниците и тва е. Имам няколко Дадан-Блат 12ки. Тая година мед в магазините не сложиха, но пък какво ли е добре при нас, че те да са добре.... иначе изпълнили плодника с пчели и мед. Лично аз се надявам/моля за яка зима с много сняг!
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Най-готиният пчелар
Пчелар от: Априлци

Мнение #10119 Преди 20 часа

nikawr написа:Тая седмица забегнах дълбоко в Еленския балкан! Прохлада, тишина, та чак не ми се тръгваше... :(
IMG_20200802_064226.jpg
Изображение

Това е тревожно, защото в еленския на всяка крачка дебнат Друмевци, нещо като Предатори! :D
Контакт:

Мнение #10120 Преди 20 часа

Иван Мънков написа:Това е тревожно, защото в еленския на всяка крачка дебнат Друмевци, нещо като Предатори! :D

Преминах покрай отбивките за Златарица и през Елена като бърз влак и продължих нагоре. В такъв генгерлик се наврях да нощувам, че даже дъжда го заобикаляше! :lol:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 91 гости