Пчеларски кран

Регистриран: Преди 2 години
Стаж: Пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 1999

Мнение #1 Преди 3 месеца

Тъй като ми е голям мерак,реших да се пристраша и да питам колко пари е това кранче https://youtu.be/eqPjkadwK8c
...ами не е за прости пчелари като нас :D
Отговора от Австралия ме накара да сляза на земята като ми казаха,че е само 32 000 австралийски $ с доставката до България :(
Има ли изобщо някой в България,който работи на подвижно с кран :think: ?
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2 Преди 3 месеца

Умна конструкция, която могат да ти направят и тук за тройно по-малко пари. Но пак не е по джоба на един пчелар, който ще го ползва 3-4 пъти в годината. Може да се реализира от кооператив от 10 пчелари, в който всеки да влезе примерно с 2000$ и да се ползва от всички.
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"
Пчелар Мераклия
Пчелар от: Благоевград

Мнение #3 Преди 3 месеца

Боян Палов написа:Умна конструкция, която могат да ти направят и тук за тройно по-малко пари. Но пак не е по джоба на един пчелар, който ще го ползва 3-4 пъти в годината. Може да се реализира от кооператив от 10 пчелари, в който всеки да влезе примерно с 2000$ и да се ползва от всички.

Може, ама в друга държава ;)
При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав.- Мечо Пух

Мнение #4 Преди 3 месеца

barkov1982 написа:Може, ама в друга държава ;)

Да. За съжаление българския пчелар е "самогъзник" и за това му излиза скъп меда и ниска печалбата.
Пчелар от: 1999

Мнение #5 Преди 3 месеца

Боян Палов написа:Умна конструкция, която могат да ти направят и тук за тройно по-малко пари. Но пак не е по джоба на един пчелар, който ще го ползва 3-4 пъти в годината. Може да се реализира от кооператив от 10 пчелари, в който всеки да влезе примерно с 2000$ и да се ползва от всички.

Убеден съм, че не могат да го направят същият,но това е друга тема.
Какво те кара да мислиш,че ще го ползвам 3-4 пъти в годината.Мога да ти гарантирам,че ако разполагах с такъв щях да му взема живота още първата година :D
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #6 Преди 3 месеца

Мда, само дето 20000 USD не са три пъти по-малко като стойност от 32000 AUD ;)
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #7 Преди 3 месеца

Перо Мелиферо написа:Мда, само дето 20000 USD не са три пъти по-малко като стойност от 32000 AUD ;)

А там вадят мед от манука. :dance: И цената му е горе, долу като на мановия. :liar:
Регистрирайте се, за да видите линка
Та за това не им е скъпа техниката. :whistle:

Мнение #8 Преди 3 месеца

belerefon написа:Убеден съм, че не могат да го направят същият,но това е друга тема.
Какво те кара да мислиш,че ще го ползвам 3-4 пъти в годината.Мога да ти гарантирам,че ако разполагах с такъв щях да му взема живота още първата година :D

Ако е така ти ще трябва да можеш да му избиеш и парите!
Перо Мелиферо написа:Мда, само дето 20000 USD не са три пъти по-малко като стойност от 32000 AUD ;)

А платформата и камиона подарък ли ще са ти?
Майстор - Готвач
Пчелар от: скоро

Мнение #9 Преди 3 месеца

Боян Палов написа:А платформата и камиона подарък ли ще са ти?

Миии не са, както не са горивото, винетката, гражданската, ГТП-то и куп други неща или и тях си ги включил, демек за всичко си помислил и туй е пакетна цена? :D
Човека говори за пчеларски кран, приеми че си има ГАЗ-ка наследство от дедо му, която има всичко необходимо и е в движение и му дай цена само за кран дето е три пъти по-евтина от австралийската, що се правиш сега на гявол ;)

Мнение #10 Преди 3 месеца

Перо Мелиферо написа:Миии не са, както не са горивото, винетката, гражданската, ГТП-то и куп други неща или и тях си ги включил, демек за всичко си помислил и туй е пакетна цена? :D
Човека говори за пчеларски кран, приеми че си има ГАЗ-ка наследство от дедо му, която има всичко необходимо и е в движение и му дай цена само за кран дето е три пъти по-евтина от австралийската, що се правиш сега на гявол ;)
Говорим за конструкцията (а тя винаги се съобразява с базата!!!) Останалото са разходи по подръжката и екслоатацията.

Назад към Машини

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 гости