Профи и Ореховата шума

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #1 Преди 5 месеца

За мен Профи пчеларя е Хоби Пчелар без пчеларски програми. :D :D :D Защо мисля така?Преди когато имаше доста програми за пчеларите имаха семейни пчелини до 200бр.и бяха Хобити.След като дигнаха осигоровките и програмите свършиха викат си вече Профита. :D :D :lol: :lol:
Регистриран: Преди 2 години
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #2 Преди 5 месеца

jdrumev написа:За мен Профи пчеларя е Хоби Пчелар без пчеларски програми. :D :D :D Защо мисля така?Преди когато имаше доста програми за пчеларите имаха семейни пчелини до 200бр.и бяха Хобити.След като дигнаха осигоровките и програмите свършиха викат си вече Профита. :D :D :lol: :lol:

Точно това беше идеята на програмите - със знанията и уменията на хоби пчелари и с парите на държавата и ЕС да се създаде прослойка, която да гледа на пчеларството не като източник на допълнителен доход и приятно занимание сред природата, а като източник на основен семеен доход.
"И я моем и тате мое, ама она козата си сака пръч!"

Мнение #3 Преди 5 месеца

Боян Палов написа:Точно това беше идеята на програмите - със знанията и уменията на хоби пчелари и с парите на държавата и ЕС да се създаде прослойка, която да гледа на пчеларството не като източник на допълнителен доход и приятно занимание сред природата, а като източник на основен семеен доход.

И всеки тъпанар започна да изхранва семейството си с парите на държавата и ЕС. А стига с тия глупости.
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #4 Преди 5 месеца

Боян Палов написа:....приятно занимание сред природата, а като източник на основен семеен доход.

Тваааа, някак не ми кореспондира с тежка физическа работа на открито! :lol: :lol: :lol:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
Контакт:

Мнение #5 Преди 5 месеца

Боян Палов написа:Точно това беше идеята на програмите - със знанията и уменията на хоби пчелари и с парите на държавата и ЕС да се създаде прослойка, която да гледа на пчеларството не като източник на допълнителен доход и приятно занимание сред природата, а като източник на основен семеен доход.

Идеята на програмите за субсидиране в целия Еврогейски съюз е всичко друго, но не и подпомагане на производителят!!! По скоро това подпомагане е следствие, което засяга много малка част от производителите, особенно в страни като България!
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!
ИПМ

Мнение #6 Преди 5 месеца

Значи да закараш при Чичо Гошо 600 кошера е семеен доход за Профи,а аз Чичо Гошо семен фалит. :D :D :D Аз като регистрирах пчелина ми казаха,че повече от 150 бр кошери не мога да сложа в мястото/може би щото съм хобит/ , :think: :D :D а Профита могат 600бр без грам да имат място. :D :D :lol: :lol: Много ми е чудно какъв контрол има над подвижното пчеларство. :think: :D :D :lol: :lol:

Мнение #7 Преди 5 месеца

nikawr написа:Тваааа, някак не ми кореспондира с тежка физическа работа на открито! :lol: :lol: :lol:

Ами замени я с тичане сред природата, ако си си насмогнал на марафа! И в двата случая се разтоварваш от 5 дена стоене на бюрото или пред компа.

Мнение #8 Преди 5 месеца

jdrumev написа:Значи да закараш при Чичо Гошо 600 кошера е семеен доход за Профи,а аз Чичо Гошо семен фалит. :D :D :D Аз като регистрирах пчелина ми казаха,че повече от 150 бр кошери не мога да сложа в мястото/може би щото съм хобит/ , :think: :D :D а Профита могат 600бр без грам да имат място. :D :D :lol: :lol: Много ми е чудно какъв контрол има над подвижното пчеларство. :think: :D :D :lol: :lol:

Надявам се да схващаш, че пишеш откровени глупости! Кой нормален човек би сложил 600 кошера на едно място??? Има ли такъв пчелин в България??? Явно тоя който те е ограничил до 150 кошера не го е направил защото си хобит, а защото е видял очевидната глупост в това да струпаш повече кошери на това място. Демек е бил по-умен и по-малко лаком!
Контакт:

Мнение #9 Преди 5 месеца

Боян Палов написа:Ами замени я с тичане сред природата, ако си си насмогнал на марафа! И в двата случая се разтоварваш от 5 дена стоене на бюрото или пред компа.

Бояне, едно е да гледкаш 2-3-10 кошера за кеф, друго е да обслужваш 200+ за прехрана!!! Работата по кошерите е точно тежка физическа работа и то на открито! Колкото и да обичаш пчелите и да ти е приятно сред природата, на 30+ градуса си е всичко друго но не и приятно занимание!
ИПМ

Мнение #10 Преди 5 месеца

Боян Палов написа:Надявам се да схващаш, че пишеш откровени глупости! Кой нормален човек би сложил 600 кошера на едно място??? Има ли такъв пчелин в България??? Явно тоя който те е ограничил до 150 кошера не го е направил защото си хобит, а защото е видял очевидната глупост в това да струпаш повече кошери на това място. Демек е бил по-умен и по-малко лаком!

Да ама за младия фермер ми искаха 256бр. :D :D Остви,че си останах по малко умен ами и по гладен. :D :D :lol: :lol:
Има си закон бре бат Боянчо 1кошер=на колко кв/м. ;) :D :D :lol: :lol:

Назад към Свободни теми

Разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 гости