На Югоизток

ИПМ
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби и бизнес
Пчелар от: 5 години

Мнение #631 Преди 6 месеца

Хачи написа:Кви 20 лева,10лева на собственика и да целува ръка! :thumbup:

Не е вярно това.Дават най малко колкото е субсидията за първа категория.За трета е двойна даже и да не сеят. ;) Не е виновен тоя който яде баницата,а тоя който му я дава.Без договор няма пари,а кой подписва договора? ;) :D :D Друг е въпроса с белите петна.За тях Арендаторите направо се бият.Затова договорите не трябва да са от година за година,а да се подписват за по голям период от време.Напримерно 6 години ;) :D :D :lol: :lol:
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар

Мнение #632 Преди 6 месеца

jdrumev написа:Не е вярно това.Дават най малко колкото е субсидията за първа категория.За трета е двойна даже и да не сеят. ;) Не е виновен тоя който яде баницата,а тоя който му я дава.Без договор няма пари,а кой подписва договора? ;) :D :D Друг е въпроса с белите петна.За тях Арендаторите направо се бият.Затова договорите не трябва да са от година за година,а да се подписват за по голям период от време.Напримерно 6 години ;) :D :D :lol: :lol:

И 10 не дават всичко е за тях,на собственика плащат от продажбата на продукцията и не реално! :naughty:
Стаж: Опитен пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #633 Преди 6 месеца

Сутринта слушам по радиото дават семената на рапицата обработени предварително в чували.Като бонус, още някаква химия безплатно.Това май от Баесеф. Конкуренцията може и да засява безплатно?
А вие се тормозите за някакви пчели, че мрели от рапицата!? Хората пари правят! Ей! Пари са това! А за пари не само пчелите, а и всички нас са готови да изтровят. А дано им приседнат тия пари! Да се задавят,дано! Дано! :twisted:
ИПМ

Мнение #634 Преди 6 месеца

Идва Видов ден с тая чума.Чудно ми е защо нищо не споменават за фуражите.Все за заразено месо говорят. ;) :D
Петъчен майстор пчелар

Мнение #635 Преди 6 месеца

зуница написа:Сутринта слушам по радиото дават семената на рапицата обработени предварително в чували.Като бонус, още някаква химия безплатно.Това май от Баесеф. Конкуренцията може и да засява безплатно?
А вие се тормозите за някакви пчели, че мрели от рапицата!? Хората пари правят! Ей! Пари са това! А за пари не само пчелите, а и всички нас са готови да изтровят. А дано им приседнат тия пари! Да се задавят,дано! Дано! :twisted:

По принцип,семената се третират до три пъти преди да бъдат засети.Третирането започва веднага след триоренето....

Мнение #636 Преди 6 месеца

Ангел Йосифов написа:По принцип,семената се третират до три пъти преди да бъдат засети.Третирането започва веднага след триоренето....

Нали се сещаш, че важното в случая е с какво се третират.И проблема идва от препарата, а не от технологията на засяване.Когато едни растения могат да виреят само обработени с конкретен препарат, на конкретна фирма, за ГМО не се пита.
И всичко натам по веригата, та чак до соята в салама.После, болестите били от неправилен начин на живот.
Регистриран: Преди 1 година
Стаж: Пчелар

Мнение #637 Преди 6 месеца

И то в основните храни на българина!

Мнение #638 Преди 6 месеца

Хачи написа:И то в основните храни на българина!

Ами това е защото рецептурите са съобразени с вкусовете на българите!Ние просто обичаме да ни тровят с боклуци!А и БАБХ има важна работа.Как да обезлюди цели области от България като отнеме поминъка на хората там! :twisted:
ИПМ

Мнение #639 Преди 6 месеца

зуница написа:Ами това е защото рецептурите са съобразени с вкусовете на българите!Ние просто обичаме да ни тровят с боклуци!А и БАБХ има важна работа.Как да обезлюди цели области от България като отнеме поминъка на хората там! :twisted:

Викаш БАБАХ работи по Сталински. :lol:
Петъчен майстор пчелар

Мнение #640 Преди 6 месеца

зуница написа:Нали се сещаш, че важното в случая е с какво се третират..

Оооооо,сещам се,че не става въпрос за светена вода!
Сещам се и,че отровата си остава в земята.Догодина пак и пак и пак...и връщане на зад няма :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Назад към Времето

Разглеждащи този форум: , , и 5 гости