Третиране

Регистриран: Преди 1 седмица
Стаж: Начинаещ пчелар
Пчелите за мен са: Хоби

Мнение #1 Преди 1 седмица

Здравейте! Тъй като съм начинаещ и не съм правил подобно нещо, искам да попитам, мога ли да третирам едновременно с нозевит+ и оксалис?
Благодаря предварително.
Регистриран: Преди 3 години
Стаж: Пчелар
Пчелар от: Северозапада

Мнение #2 Преди 1 седмица

Ivkoni написа:Здравейте! Тъй като съм начинаещ и не съм правил подобно нещо, искам да попитам, мога ли да третирам едновременно с нозевит+ и оксалис?
Благодаря предварително.

То за можене може да третираш но по принцип когато се прави птофилактика не знам дали не е по добре когато се използват комбинация от съставки за дадено заболяване да си е самостоятелно тоест два прапарата за различни заболявания с много съставки които май баш не се упоменати точно да се третира едновременно.
Знам ли.
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #3 Преди 1 седмица

Георги 1974 написа:То за можене може да третираш но по принцип когато се прави птофилактика не знам дали не е по добре когато се използват комбинация от съставки за дадено заболяване да си е самостоятелно тоест два прапарата за различни заболявания с много съставки които май баш не се упоменати точно да се третира едновременно.
Знам ли.

Еми днес с единия след ден два другия и след десетина дни сначале :D :D
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви
Пчелар от: Северозапада

Мнение #4 Преди 1 седмица

Борислав Александров написа:Еми днес с единия след ден два другия и след десетина дни сначале :D :D
Ми, не знам!
Стаж: Майстор пчелар
Пчелите за мен са: Бизнес
Пчелар от: ДОБРУДЖА

Мнение #5 Преди 1 седмица

Ако не бъркам и на двата препарата състава е комбинация от растителни екстракти + още нещо и като се има впревид за какво се използват то нищо чудно не малка част да са еднакви... и при едно изпозване заедно териотично може да се получи превишаване на дозировката. Затова мисля че ще е по добре поотделно но може и да не съм прав...
„Когато България е била държава, Европа е ходила права под масата“! проф. Норман Дейсви
Стаж: Опитен пчелар

Мнение #6 Преди 1 седмица

Според мене по-добре по отделно.Едното има лимонена киселина и се приема в стомаха на пчелата.Нозевит+.Другото най-вероятно също има киселина ,оксалова. Гаранция , че пчелите няма да я приемат , а само ще се къпят в нея няма.Така , че вероятността да им стане множко киселото я има. :think:

Мнение #7 Преди 1 седмица

Пример: Пиете Кока Кола- нищо ви няма.
Ядете бонбонки Ментос - нищо ви няма.
Ядете Ментос и пиете Кока Кола заедно - буквално експлодирате. ;)
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #8 Преди 1 седмица

solaris60 написа:....
Ядете Ментос и пиете Кока Кола заедно - буквално експлодирате. ;)

Ааа това сериозно ли? В шишето съм виждал ефекта, но на хора не съм... да взема да провам... :lol: :lol: :lol:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Мнение #9 Преди 1 седмица

nikawr написа: да взема да провам... :lol: :lol: :lol:

Няма проблеми....чакам резултата. :lol: :lol: :lol:
Регистриран: Преди 2 години
Пчелар от: Горна Оряховица
Контакт:

Мнение #10 Преди 1 седмица

solaris60 написа:Няма проблеми....чакам резултата. :lol: :lol: :lol:

Треа некой да документира!!! :lol: :lol: :lol:
Заговори, за да те видя! - Сократ
Само когато комар ти кацне на топките, разбираш, че проблемите могат да бъдат решени и без агресия!

Назад към Начинаещи

Разглеждащи този форум: , , , , , , и 7 гости